معرفی کمپانی کپکام | Capcom
معرفی کمپانی کپکام | Capcom

معرفی کمپانی کپکام | Capcom

معرفی کمپانی کپکام | Capcom به بررسی تاریخچه و نحوه تشکیل این کمپانی مشهور دینیا بازی سازی می پردازد و به شما در مورد چگونگی تشکیل و محصولات و نحوه فعالیت آن اطلاعات خواندنی ارایه می دهد. همراه ما باشید.

معرفی کمپانی کپکام | Capcom

کپ‌کام به انگلیسی Capcom و در ژاپن به اسم های 株式会社カプコン ,Kabushiki-gaisha Kapukon شناخته می شود که یکی از بزرگترین شرکت های طراحی و توسعه بازی و انتشار می باشد که در سال ۱۹۷۹ تاسیس شد.

طبق گفته موسس این شرکت کلمه CAPCOM از مخفف دو کلمه CAPsule COMputer اقتباس شده است. و به عنوان برند و نماد شرکت در انتشار و عرضه بازی ها استفاده شد.

 

شرکت Capcom
شرکت Capcom

 

شرکت کپکام از معروفترین و دارای حق رای در دنیای بازی سازی می باشد که از سال ۱۹۸۴ با تولید صداها عنوان بازی در سبک و ژانرهای مختلف فعالیت نموده است.

شرکت Capcom در اواخر سال ۱۹۸۰ توسط یوشکی اوکاموتو از شرکت کونامی یک بازی مشترک به نام Street Fighter را  طراحی و روی کنسول Mega Man یا نینتندو  ارایه نمودند که یکی از بازی های مشهور و معروف زمان خود شد.

بازی Final Fight در سال ۱۹۸۹ که دارای صحنه های اکشن و پر برخوردی بود بود منتشر و بعدها تا نسخه دوم ادامه یافت. در ژانر RPG با انتشار بازی Breath of Fire وارد کنسول سوپر نینتندو شدند و فعالیت خود را حرفه ای تر شروع نمودند.

اولین اثر معروف و به نام خود Evil (Biohazard در ژاپن) محصول سال ۱۹۹۶ را در ژانر ترس و وحشت طراحی و روی کنسول Playstation 1 ارایه نمودند و اولین پله شروع حرفه ای این شرکت به دلیل فروش بالای نسخه های انتشار شده در عرصه بازی های نسل ترس شد.

 

سپس نسخه های ۲ تا ۷ این بازی تا به حال توسط این کمپانی طراحی و ارایه شده است و این شرکت را به نام شرکت تولید بازی ترسناک می شناسند. نسخه Residen Evil 2 یکی از نسخه های بسیار موفق و پر فروش بازی ترسناک این شرکت می باشد که باعث به وجود آمدن دنباله های متنوع دیگر شد.

با ترکیب شرکت Clover Studio در کپکام نسخه های مختلف بازی Flagship طراحی و عرضه شد و موفقیت های خوبی برای شرکت به همراه آورد.

علاوه بر توسعه بازی ها با مارک خاص خود ، کپکام همچنین نسخه های Arcade ، Dreamcast و PS2 Mobile Suit Gundam سوم شخص shoot up ups خود را برای Banpresto توسعه داده و بازی های متنوعی تولید و ارایه نموده است و همچنین بسیاری از بازی ها از جمله سری Grand Theft Auto را برای بازار ژاپن توزیع و منتشر نموده است.

 

 

توسعه شرکت :

در چند سال اول شروع به کار این شرکت، شعبه ژاپنی با سه تیم که اتاق برنامه نام برده می شد شروع نمود. که توسط سر پرستان توكورو فوجیوارا ، تاكاشی نیشیاما و یوشیكی اوكاموتو  اداره می شدند.

در سال ۲۰۰۲ با توسعه دنیای پلتفرم ها شرکت اقدام به تجهیز نسل جدید توسعه بازی ها نمود. و بخش های مستقل دیگر به زیر مجموعه خود اضافه کردند. و توانستند برای ایجاد بازیهای arcade ، pachinko و pachislo  بازی های مختلفی تولید کنند.

شرکت کپکام دارای سه استودیو مجهز بر روی سه نسخه محصول پر فروش خود متمرکز شده است و نسخه های مختلفی را تولید و تا زمان حال ارایه می نمایند.

Jun Takeuchi  با تیم خود بازی های ، Devil May Cry ، Dead Rising را توسعه و روی نسخه های مختلف گسترش می دهند. Ryozo Tsujimoto با توسعه بازی های Monster Hunter ، Ace Attorney ، Sengoku Basara  فعالیت خود را ادامه می دهند و در بخش سوم توسعه بازی های Consumer Games Development Division 3 با Street Fighter ، Marvel vs. Capcom را انجام می دهند.

علاوه بر ساختار داخلی Capcom با استودیو های دیگر در حوزه طراحی بازی نیز همکاری دارد و نسخه های شکست خورده مانند Dark Void و Bionic Commando تحت کمپانی خود ثبت و توسعه آنها را انجام می دهد.

ادامه دارد ….

 

 

 

درباره‌ی gamelody

گیم ملودی | مرجع دانلود صدای بازی و موسیقی انواع بازی روی کنسول‌های مختلف قدیمی و جدید - هدف از ایجاد این سایت، تامین صداهای مورد نیاز برای طراحی هر نوع صدای بازی در هر ژانر برای هر نوع کنسول بازی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *