درباره کنسول Nintendo 3DS
درباره کنسول Nintendo 3DS

درباره کنسول Nintendo 3DS

درباره کنسول Nintendo 3DS یکی از کنسول های دستی بازی می باشد که توسط شرکت Nintendo طراحی و عرضه شد. این دستگاه در سال ۲۰۱۰ در جشنواره E3 2010 به عنوان جانشین Nintendo DS رونمایی شد که از سیستم سازگاری معکوس بازی های قدیمی مدل قبلی خود محسوب می شود و یک از رقبای اصلی کنسول PlayStation Vita می باشد. همراه ما باشید تا بیشتر بدانید.

درباره کنسول Nintendo 3DS

از برجسته ترین ویژگی این دستگاه قابلیت نمایش سه بعدی بدون استفاده از عینک مخصوص می باشد و این انقلابی نوین در صنعت بازی محسوب می شد. از دیگر مزیت های این کنسول امکان بازی نسخه های قدیمی پیشین روی این کنسول می باشد.

از امکانات این دستگاه می توان به امکان اتصال به اینترنت، فروشگاه توزیع آنلاین به نام Nintendo eShop که بعد از استارت دستگاه اتوماتیک متصل می شود نام برد. همچنین از یک شبکه اجتماعی به نام Miiverse بهره می برد که در سال ۲۰۱۷ بسته شد.

Nintendo 3DS در ژاپن در تاریخ ۲۶ فوریه ۲۰۱۱ در دنیا در تیراژ های مختلفی طراحی و ارایه شد ولی خیلی زود با افت مواجه شد و نتوانست به موفقیت بالایی دست پیدا کند. در عوض شرکت با قرار دادن ۱۰ بازی رایگان از فروشگاه و کنسول Game Boy سعی در جذب و حفظ کاربران داشت.

 

Nintendo 3DS

این سیاست باعث نجات فروش این دستگاه از سقوط شد و توانست به یکی از پر فروش ترین دستگاه های دستی بازی نینتندو تبدیل شود. از تاریخ تاریخ ۳۰ سپتامبر شرکت نینتندو مجموعا با فروش ۷۵ میلیون نسخه واحد بازی به ۳۸۳ میلیون نسخه در ۳۱ مارس ۲۰۲۰ موفق شد آمار فروش خوبی را کسب کند.

Nintendo 3DS
Nintendo 3DS

کنسول ۳DS در طول دوره فعالیت بارها باز طراحی و امکانات کنترلی و نمایشی آن بهبود یافته است. برای اولین بار در ژوئیه ۲۰۱۲ این دستگاه با صفحه نمایش ۹۰ اینچی در ژاپن و امریکا تولید شد که نسبت به نسخه های قدیمی خود که فاقد حالت پردازش سه بعدی بود بهبود یافت.

یکی از پر فروش ترین بازی های این کنسول می توان به بازی street fighter اشاره کرد.

همچنین در سال ۲۰۱۳ برای بازار غرب با اضافه کردن دکمه های اضافی و بهبود دوربین و تغییرات اساسی دیگر در ۲۰۱۴ در ژاپن هم عرضه شد. یکی از  رازهای ماندگاری این دستگاه ترکیب و همراهی این کنسول در بازی های ترکیبی سایر کنسول های بازی و برگزاری مسابقات می توان نام برد.

  • جهت مشاهده افکت صوتی و موسیقی بازی های کنسول نینتندو پیشنهاد می کنیم از این دسته بندی دیدن کنید.
  • جهت مشاهده متن کامل و بیوگرافی کامل این دستگاه این لینک را مشاهده کنید.

 

درباره‌ی gamelody

گیم ملودی | مرجع دانلود صدای بازی و موسیقی انواع بازی روی کنسول‌های مختلف قدیمی و جدید - هدف از ایجاد این سایت، تامین صداهای مورد نیاز برای طراحی هر نوع صدای بازی در هر ژانر برای هر نوع کنسول بازی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *