رده بندی بازی ها یا ای‌اس‌آربی
رده بندی بازی ها یا ای‌اس‌آربی

رده بندی بازی ها یا ای‌اس‌آربی

رده بندی بازی ها یا ای‌اس‌آربی اصلاحی ویژه در صنعت بازی که توسط شرکت  ESRB بازی های دنیا با علایم و لوگوی خاص روی بازی ها زده و مجوز انتشار می دهند. همراه ما باشید بیشتر با این رده بندی آشنا شویم.

رده بندی بازی ها یا ای‌اس‌آربی

ESRB مخفف Entertainment Software Rating Board می باشد. این شرکت در آمریکا می باشد که بازی ها را بر اساس سن مخاطب رده بندی می کند. این سازمان در زمان جنگ دو کنسول سگا و نینتندو در سال ۱۹۹۳ توسط انجمن سرگرمی (ESA ، اتحادیه نرم افزاری دیجیتال سابق (IDSA) برای جلوگیری از مناقشات شرکت های بازی سازی شروع به کار نمود.

بعد از انتشار بازی سراسر خشونت Mortal Kombat و Night Trap و نفوذ آن به خانه ها و متن جامعه به دلیل شکایت دولت ها سیستم رده بندی بازی ها و فیلم ها را ایجاد کردند و مجوز انتشار بازی ها را منوط به کسب نوع رده بندی از این سازمان قانون کردند.

هیئت مدیره و مدیران این سازمان ترکیبی از قضات کشورهای مختلف می باشد که بازی ها را در شش سطح بررسی و مجوز نشر ارایه می کند. این رده بندی برای والدین می باشد که متناسب با سن بچه بازی ها را خریداری و در اختیار کودک خود قرار دهند.

در آمریکا فیلم ها و بازی های کرایه ای با ارایه کارت شناسی بر اساس سن مخاطب ارایه می شود و مطابق با شناسه هر بازی بازی ها را ارایه می دهند. این شناسه ها بصورت نماد در پشت یا جلوی کاور بازی ها و فیلم ها درج می شود.

ائتلاف رتبه بندی بین المللی سن (IARC) با تلفیق در این سازمان بررسی متن و گویش فیلم و بازی ها را نیز بصورت هوشمند پیاده سازی کردند و در این رتبه بندی الحاق کردند. ( اطلاعات بیشتر در مورد این سازمان )

رده بندی بازی ها و فیلم ها :

رده بندی بازی ها یا ای‌اس‌آربی خردسالان (EC)

خردسالان (EC) :

این بازی برای افراد بالای ۳ سال توصیه می‌شود. این بازی‌ها بسیار ساده هستند و خشونتی در آن‌ها دیده نمی‌شود (مانند بازی دکتر ‘ Dr. Brain may be rated E for Everyone.


رده بندی بازی ها یا ای‌اس‌آربی همه (E)

همه (E) :

این بازی‌ها برای افراد بالای ۶ سال توصیه می‌شود این بازی‌ها یا ورزشی هستند و یا فانتزی هستند و لحن کودکانه دارند.


رده بندی بازی ها یا ای‌اس‌آربی

همه ۱۰+ (+E10) :

این بازی‌ها برای افراد بالای ۱۰ سال توصیه می‌شود. این درجه‌بندی برای بازی‌هایی به کار می‌رود که خشونت بسیار پایینی دارند و اغلب لحنشان کمی خشونت‌آمیز است.


رده بندی بازی ها یا ای‌اس‌آربی نوجوانان (T)

نوجوانان (T) :

این بازی برای افراد بالای ۱۳ سال توصیه می‌شود. این بازی‌ها خشونت موضوعات وسوسه انگیز، مقدار کمی خون، مشروبات الکی خام یا زبان تندی دارند. (مانند بازی GRAW)


مقالات پیشنهادی دیگر :

شرکت بازی سازی سگا | Sega

معرفی کمپانی کپکام | Capcom


رده بندی بازی ها یا ای‌اس‌آربی جوانان (M)

جوانان (M) :

این بازی‌ها برای افراد بالای ۱۷ سال توصیه می‌شوند. این بازی‌ها حاوی خشونت زیاد، خون، محتوای جنسی، برهنگی یا لحن بسیار خشن و زننده هستند (مانند بایوشاک یا کیش یک آدم‌کش)


رده بندی بازی ها یا ای‌اس‌آربی فقط بزرگسالان (AO)

فقط بزرگسالان (AO) :

این بازی‌ها فقط مناسب افراد بالای ۱۸ سال هستند. اینگونه بازی‌ها حاوی محتوای جنسی یا خشونت بسیار شدید هستند. برای نمونه بازی‌های من‌هانت ۲ و اتومبیل‌دزدی بزرگ: سن آندریاس چنین درجه‌بندی را گرفته‌اند که این دو بازی توسط شرکت راک‌استار گیمز ساخته شده‌اند.


درجه‌بندی نشده (RP) :

(RP) این درجه برای بازی‌هایی به کار می‌رود که هنوز درجه‌بندی نشده‌اند اگر از وضعیت آن‌ها مطلع نیستید تا رسیدن نسخه نهایی صبر کنید.


 

درباره‌ی gamelody

گیم ملودی | مرجع دانلود صدای بازی و موسیقی انواع بازی روی کنسول‌های مختلف قدیمی و جدید - هدف از ایجاد این سایت، تامین صداهای مورد نیاز برای طراحی هر نوع صدای بازی در هر ژانر برای هر نوع کنسول بازی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *