افکت صوتی Heads Up Display
افکت صوتی Heads Up Display

افکت صوتی Heads Up Display

افکت صوتی Heads Up Display مجموعه ای در قالب  افکت و جلوه های صوتی کاربردی گیمر می باشد که شامل اکشن و جلوه های صوتی جنگی و مبارزه ای برای صدای گذاری می باشد.

افکت صوتی Heads Up Display

UHD یکی از بخش های مهم و پر استفاده در طراحی بازی بخصوص بازی های سه بعدی می باشد که در فرآیند بازی بازیکن باید تمام جوانب و عنصرهای دیجیتال کمکی را در نظر گرفت.

علاوه بر این این صداها در بخش هایی از انتخاب سلاح، ارتقای بازیکن، باز کردن مراحل، ایجاد اکشن های انفجای، نمایش و گسترده نقشه خوانی، انواع اکشن های نقطه ای و هدف گیری و غیره را شامل می شود.

جهت دانلود مجموعه کامل صداهای دیجیتال و اینترو جهت طراحی اکشن های موشن گرافیک  از این لینک دیدن کنید.

 

 

در نگاه کلی این مجموعه قابل صدا گذاری برای ایجاد صدای :

  • باز شدن منوی بازی
  • نشانگر زمانی و اعداد دیجیتال
  • نمایش نقشه و گستردگی
  • نمایش اطلاعات و متن نوشته یا تایپو گرافی
  • نمایش قابلیت ها و ارتقاهای بازی
  • جلوه های انفجاری و تایمر زمانی
  • ایجاد صدا برای پوشیدن لباس و مسلح شدن
  • و …

پیشنهاد مکمل این مجموعه

 

با هم در نمونه زیر بخش هایی از این صداها را گوش می کنیم. این مجموعه شامل ۷۰ جلوه صوتی طراحی صفحات کاربر محور می باشد.

 

 

رمز عبور فایل : www.gamelody.ir

 

RIAL 55,000 – خرید

 

چگونه یک HUD مناسب طراحی کنیم؟

انتخاب یک HUD در فراینده هدایت بازی و نمایش امکانات و عنصرهای کاربردی بازی یکی از برنامه های مهم و حساس هر بازی سازی می باشد. چرا که با استفاده از عنصرهای HUD بازیکن باید بازی را هدایت کند و بدون این امکانات عملا بازی سخت، پیچیده و گنگ خواهد شد.

در نگاه کلی : HUD مخفف Heads Up Display است و به تصویری گفته می‌شود که روی یک تصویر دیگر نمایش داده می‌شود. در بازی‌ها اطلاعاتی مثل سلامتی، سلاح انتخاب شده، قابلیت‌های خاص بازیکن و نقشه در HUD نمایش داده می‌شود.

HUD مستقیما با تجربه بازیکنان در ارتباط می باشد که می تواند در انتقاد و یا کسب امتیاز و رتبه طراحی بازی خیلی تاثیر داشته باشد برای همین شرکت های باز سازی در ساخت و ایجاد HUD بسیار حساس می باشند. ( اطلاعات بیشتر و مطالعه مقاله )

 

درباره‌ی gamelody

گیم ملودی | مرجع دانلود صدای بازی و موسیقی انواع بازی روی کنسول‌های مختلف قدیمی و جدید - هدف از ایجاد این سایت، تامین صداهای مورد نیاز برای طراحی هر نوع صدای بازی در هر ژانر برای هر نوع کنسول بازی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *