شرکت بازی سازی سگا | Sega
شرکت بازی سازی سگا | Sega

شرکت بازی سازی سگا | Sega

شرکت بازی سازی سگا | Sega معروف به برند Mega Drive یک شرکت خصوصی واقع در آمریکای شمالی می باشد که در زمینه تولید بازی های ویدیویی نسل چهارمی با برند سگا فعالیت دارد. در ادامه همراه ما باشید بیشتر با این کمپانی آشنا شویم.

شرکت بازی سازی سگا | Sega

کنسول های ارایه شده توسط شرکت سگا در مدل های مختلف ارایه شده است که یکی از معروفترین کنسول های این شرکت جنسیس Genesis می باشد که جانشین کنسول قدیمی Master System می باشد.

این کنسول در سال ۱۹۸۸ در ژاپن به عنوان Mega Drive و در آمریکای شمالی به نام Genesis عرضه می کرد. بازی های مربوط به این کنسول ها در سال ۱۹۹۰ توسط Virgin Mastertronic در اروپا ، Ozisoft در استرالیا و Tec Toy در برزیل به عنوان Mega Drive توزیع شد. در کره جنوبی ، توسط سامسونگ به عنوان Super Gam * Boy و بعد از آن Super Super علاالدین توزیع شد.

کنسول سگا آخرین و قدرتمندترین نسخه سخت افزاری اجرای بازی ها با ترکیب موتور Genesis توسط Hideki Sato و Masami Ishikawa روی ۱۶ بیت طراحی و عرضه شد. در پردازنده ۶۸۰۰۰ بر پایه Motorola  و از Zilog Z80 به عنوان هسته مرکز CPU و از sprites  به عنوان موتور صدا و ویدیو بهره می برد.

کنسول سگا
کنسول سگا

در هر کارتریج این بازی میتوان تا ۹۰۰ بازی مختلف را ذخیره و اجرا کرد. برای پشتیبانی بازی ها و پوشش بهتر بازی ها دو سرویس Sega Meganet و Sega Channel روی این کنسول فعال نمود.

رقیب اصلی سگا در ژاپن دو کنسول Super Famicom نینتندو و PC موتور NEC می باشد که متاسفانه این دو رقیب با عملکرد ضعیف از رده خارج شدند ولی در امریکای شمالی و برزیل و اروپا به موفیت های بالایی نسبت به سگا دست یافتند.

سگا بعدها با عرضه بازی Sonic the Hedgehog توانست جایگاه و محبوبیت بالایی نسبت به رقیب خود به دست آورد. و زودتر از رقیبان خود در بین جوانان و نوجوانان معروف شد. در مقابل رقیب سگا یعنی Super Nintendo Entertainment System نبرد شدیدی برای تصاحب امتیاز بازار در اروپا شروع کردند و عملا این دو کمپانی بصورت رسمی وارد نزاع با یکدیگر شدند.

پیشنهاد دیگر ما : معرفی کمپانی کپکام | Capcom

سرانجام در صنعت بازی با بررسی بازی ها ی هر دو رقیب و با رای گیری جهانی بازی توسط شورای رتبه بندی Videogame نینتندو به دلیل استفاده بیش از حد از خشونت، مهندسی معکوس جایگاه خود در مقابل سگا را از دست داد و عملا سگا پیشتاز تولید بازی سرگرم کننده بدون خشونت شد.

۳۰ میلیون نسخه از بازی های کنسول Genesis در ژانر نقش اول توسط سگا طراحی و به فروش رسید. بعدها سگا با پیشرفت نسل سخت افزارهای تولید بازی وارد عرصه تولید بازی برای کنسول های ، PlayStation Network و Steam شد و هم اکنون با قدرت در روی این کنسول ها تولیدات مختلف را انجام می دهد.

جهت مطالعه کامل تاریخچه شرکت سگا پیشنهاد می شود از این لینک اقدام کنید. برای دسترسی به وب سایت اصلی سگا روی این لینک کلیک کنید.

جهت دسترسی به افکت های صوتی و موسیقی بازی های تولید شده کنسول سگا از این لینک اقدام کنید.

درباره‌ی gamelody

گیم ملودی | مرجع دانلود صدای بازی و موسیقی انواع بازی روی کنسول‌های مختلف قدیمی و جدید - هدف از ایجاد این سایت، تامین صداهای مورد نیاز برای طراحی هر نوع صدای بازی در هر ژانر برای هر نوع کنسول بازی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *